Компанијата Фине - станува FINE HOLDING

Компанијата Фине ДОО се ребрендира и станува холдинг. Фине како компанија се појавува на македонскиот пазар во 2003 година каде првенствено се занимава со проектирање и изградба, продавање на станбени и изнајмување на деловни објекти, изградба и менаџирање на приватни студентски домови, угостителство. Денес, со проширување на своето портфолио FINE HOLDING овозможува услуги во различни области како што се домашна и меѓународна трговија, земјоделство, енергија, видео продукција и други компании кои се дел од овој холдинг.ФИНЕ и фамилијата Цаноски која е основач на оваа компанија е со семејна традиција од областа на градежништвото и претприемништвото кое датира повеќе од 60 години во македонскиот, европскиот и интернационалниот пазар. Дополнително, таа го услужува и сервисира Американскиот универзитет на Европа-ФОН, првиот приватен универзитет во Република Северна Македонија со ултра модерен студентски кампус од преку 30.000 м2, кој е исто така во сопственост на оваа групација

Досегашната компанија Фине во изминативе 18 години постојано се надградуваше и развиваше, со што на крајот од оваа 2021 година прераснува во холдинг со повеќегодишно претприемничко искуство.

„Фокусот на FINE HOLDING е постојан раст и проширување на можностите за дополнителен развој во Република Северна Македонија, како и можностите кои ги нуди регионалниот, европскиот и интернационалниот пазар. Горди сме што успеавме да опстоиме и покрај сите предизвици со кои се соочувавме во изминатиот период. Тие нè направија посилни, но истовремено ни овозможија да поставиме нови и повисоки стандарди во претприемништвото“, истакна М-р Сефер Цаноски косопственик на овој Холдинг.

FINE HOLDING е инвеститор и на комплексот FINE PREMIUM LIVING, лоциран покрај самиот кеј на реката Вардар, во населбата Керамидница. Во рамките на комплексот, во завршна фаза е првиот објект „Космос“ , а дополнително во FINE PREMIUM LIVING се предвидени да се изградат уште 4 објекти во наредните 2 години.

За изградба на целиот комплекс, во наредните две години FINE HOLDING ќе инвестира преку 20 милиони евра.

Како дел од промотивните активности за ребрендирањето, FINE HOLDING обезбедува посебни поволности за сите оние кои се во потрага по свој нов дом. Па така, секој што ќе купи стан во стан во објектот „Космос“, промотивно до Божиќ добива подарок гаражен простор.

ФИНЕ ХОЛДИНГ останува доверлив партнер за соработка, посветен на понатамошен развој, континуирано проширувајќи ги можностите за инвестиции во земјата и регионот. Како дел од промотивните активности, FINE HOLDING обезбедува подарок гаражен простор за секој којшто до Божиќ ќе купи стан во објектот „Космос“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...