ЕУ ги повикува Полска, Унгарија и Словачка да бидат конструктивни

Европската комисија ги повика Полска, Унгарија и Словачка да бидат конструктивни откако најавија дека еднострано ќе го продолжат ембаргото за увоз на жито од Украина и покрај одлуката на ЕК да ја укине забраната.„Свесни сме за најавите на некои земји-членки во врска со едностраните мерки. Она што е важно во моментов е сите земји да работат во дух на компромис и да се ангажираат конструктивно“, рече портпаролка на Комисијата.

Полска, Словачка и Унгарија во петокот објавија дека ќе ги задржат ограничувањата за увоз на украинско жито и покрај одлуката на ЕК.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...