Груевски не открива детали од ноќешната средба кај Иванов

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не открива детали од синоќешната средба кај претседателот Ѓорѓе Иванов, на која бил повикан и премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев.- Во обид да ги смири тензиите во општеството, што се создадоа со овие политички хајки, претседателот не покани на разговор. На средбата ги повторив ставовите што ги кажав на вчерашната прес-конференција, рече Груевски.
Груевски, исто така, истакна дека се уште немаат одлука дали ќе го напуштат македонското Собрание.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мажот и го подметнува весникот под нос на жената:
-Прочитај ја оваа статија за рибите, мила.
-Зошто?
-Од нив би можела да научиш како се молчи.
-Прво ти од нив научи како се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1584.- Вo Санкт Петербург умре Иван Четврти...
1745.- Умре англискиот државник Роберт Волпол,...
1837.- Роден е американскиот државник Стивен...
1842.- Роден е францускиот писател Стефан...