Бошњаковски: За таблата пред Владата немало потреба од тендер, бидејќи чини 5.000 денари

Таблата што е поставена пред Владата на Република Северна Македонија е мал тековен трошок за кој немало потреба од тендер, бидејќи чини 5.000 денари, рече владиниот портпарол Миле Бошњаковски одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција.

Тој посочи дека новиот тендер за таблите за сите институции дополнително ќе биде распишан.

На фасадата на Владата пред доаѓањето на грчкиот премиер Алексис Ципрас беше поставена табла со новото име на државата – Република Северна Македонија на три јазици – македонски, англиски и албански.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе му се фали на комшијата:
- Десет муви утепав со рака денеска. Пет машки и пет женски.
- Е, како ги позна кои се машки, а кои женски?
- Едните беа на флаша пиво, другите на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...