УСЈЕ ги поканува НВО и сите заинтересирани граѓани да ја посетат компанијата

Цементарница УСЈЕ АД Скопје ги повикува невладините организации и сите заинтересирани граѓани утре во 12.00 часот да ја посетат компанијата, со цел да им покаже дека работи по највисоките домашни и ЕУ стандарди и дека се грижи за заштита на животната средина.– Во последно време сѐ повеќе е актуелна темата за употреба на алтернативните горива добиени од фракции од отпад и импликациите врз животната средина. Во услови на разбирливо голем интерес кај граѓаните за севкупната состојба со животната средина, за жал, во јавноста се појавија шпекулации и неточни информации во врска со оваа тема и нашата компанија, се наведува во соопштението на УСЈЕ.

Разбирајќи ја загриженоста на граѓани, компанијата ги повика заинтересираните да ја посетат за на лице место да им ги стави на располагање фактите за нејзиното работење по највисоките домашни и ЕУ стандарди и за грижата за животната средина во која, како што се истакнува во соопштението, УСЈЕ континуирано и посветено инвестира, како е еден од столбовите во сите сфери од нејзиното деловно работење.

– Истовремено, за нас ќе биде исклучително драгоцено директно да ги чуеме ставовите на невладините и граѓански организации и да имаме можност на нив аргументирано да одговориме, се додава во соопштението на Цементарница УСЈЕ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се шетаат две крави и по некое време едната се качува на дрво. Другата ја гледа и &иацуте; вика:
- Што правиш ма на дрво.
- Еве, јадам јаболка.
- Па ова дрво не е јаболка,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Роден е Илја Ефимович Рјепин, руски...
1850.- Роден е Хенри Алберт Ги де Мопасан,...
1858.- Поставен е првиот трансатлантски кабел со...
1884.- На влезот во Њујоршкото пристаниште е...