Доделен автомобил од Телеком за корисник од Тетово

Сенад Рамадани од Тетово е среќниот добитник на автомобил Citroën C3 Aircross SUV, главната награда од припејд наградната игра „Дополни и добиј“ којашто ја организираше Македонски Телеком. Рамадани денеска ги доби клучевитe од својот нов автомобил.-Ги користам Телеком услугите веќе 12 години. Како припејд корисник редовно дополнувам ваучер, два до три пати неделно, но воопшто не очекував дека токму јас ќе добијам награда автомобил. Навистина беше големо изненадување кога дознав дека Citroën C3 Aircross SUV ќе биде мој. Искрено, многу сум среќен. Не поседуваме автомобил, така што оваа награда е повеќе од добредојдена за моето петчлено семејствo, изјави Сенад Рамадани при врачувањето на клучевите од автомобилот, истакнувајќи дека неговите најблиски од фамилијата се задоволни корисници од услугите на Македонски Телеком.Наградната игра се организираше за сите нови и постојни припејд корисници во периодот од 2 декември минатата година до 20 јануари годинава, додека главната награда беше извлечена на 21 јануари. Освен главната награда Citroën C3 Aircross SUV, секој ден додека траеше наградната игра, Телеком доделуваше и по еден смартфон Samsung Galaxy A10, а сите корисници коишто се регистрираа за играта преку Telekom MK апликацијата, добиваа и 3GB интернет.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...