Регистрирани 188 нови случаи на Kовид-19

Во последните 24 часа се направени 1971 тестирања, а регистрирани се 188 нови случаи на Kовид-19 во:

-Скопје 44
-Куманово 21
-Дебар 1
-Штип 18
-Тетово 24
-Струга 21
-Велес 1
-Битола 5
-Охрид 6
-Кавадарци 3
-Гостивар 23
-Крива Паланка 1
-Кочани 1
-Пробиштип 2
-Демир Хисар 1
-Македонски Брод 3
-Кичево 10
-Ресен 1
-Неготино 2

Починати се 5 лица, пациентка од Скопје, пациент од Битола, пациентка од Куманово, двајца пациенти од Тетово.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 268 оздравени пациенти од:

-Скопје 105
-Куманово 23
-Дебар 2
-Штип 1
-Прилеп 1
-Тетово 41
-Струга 22
-Велес 5
-Битола 3
-Охрид 19
-Гостивар 12
-Радовиш 1
-Пробиштип 3
-Демир Хисар 1
-Св.Николе 12
-Кичево 13
-Ресен 4

Досега во земјата се направени вкупно 99615 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 10503, бројката на оздравени пациенти е 5931, на починати е 476, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4096.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1881.- Во Локфилд, Шкотска е роден Александар...
1868.- Еквадор го погоди силен земјотрес при што...
1890.- Во њујоршкиот затвор „Обурн“, убиецот...
1900.- Во Битола, во т.н. „Поп-Ставрева афера“,...