Лажна вест е дека МВР распишало оглас за вработување 500 полицајци

Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на „Алфа“ и „Скопјеинфо“ од денеска за распишан јавен оглас за вработување на 500 полицајци.Во моментов, стои во денешниот демант, МВР нема распишано оглас за вработување на полицајци воопшто, а последниот јавен оглас за вработување на 500 полициски службеници е распишан во август 2017 година.

– Имено, и на линкот наведен во текстовите на двата портала, кој треба да води до наведениот оглас, упатува до празна страница, односно во моментов не постои објава на ниту еден оглас, се наведува во демантот од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира да не се изнесуваат лажни вести и дезинформации кои можат да доведат до забуна во јавноста, туку, се подвлекува во демантот, инсистира на точно, навремено и вистинито информирање, кое е и еден од приоритетите во работењето на ова министерство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...