Објавени имињата на седумтемина повредени патници во несреќата во Бугарија

Министерството за надворешни работи доби официјална потврда од надлежните институции на Бугарија за седум повредени патници во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, близу Софија.

МНР го споделува списокот на повредените патници, кои, како што наведуваат оттаму, се наоѓаат во добра здравствена состојба и во моментов се хоспитализирани во софиската државна болница „Пирогов“:

1.Ебип Пајазитовски (24.09.1972), државјанин на Северна Македонија

2.Ѓула Јашаровска (16.06.1972), државјанин на Северна Македонија

3.Зулејха Јашаровска (12.05.2005), државјанин на Северна Македонија

4.Минир Јашаровски (06.01.1971), државјанин на Северна Македонија

5.Медина Љутвиј (21.05.1996), државјанин на Северна Македонија

6.Љуљзим Сулејмани (04.05.1995), државјанин на Србија

7.Орхан Алити (12.04.1976), државјанин на Белгија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на лицата со хендикеп
1368.- Роден е францускиот крал Шарл VI, кој до...
1800.- Во Врба, кај Блед, е роден Франце...
1808.- Мадрид се предаде на воените сили на...