Претседателот Иванов на инаугурација на новоизбраниот хрватски претседател Иво Јосиповиќ

Загреб, 18 февруари (МИА) - Шефот на македонската држава Ѓорге Иванов денеска во Загреб ќе присуствува на инаугурацијата на новоизбраниот хрватски претседател Иво Јосиповиќ.

Предвидено е претседателот Иванов да има билатерални средби со неговите колеги од Хрватска, Словенија и Косово, Иво Јосиповиќ, Данило Тирк и Фатмир Сејдиу.

Иво Јосиповиќ беше избран за прв човек на Република Хрватска на 10 јануари годинава со што стана трет претседател по осамостојувањето на земјата во 1991 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...