ВМРО-ДПМНЕ: Митингот на СДСМ фијаско

Скопје, 28 јуни 2010 (МИА) - На вчерашниот митинг на СДСМ според информациите објавени во скоро сите медиуми  присуствувале околу 8 илјади луѓе. Митингот беше фијаско, проследено со празен говор на Црвенковски, во кој ништо не кажа, не понуди решенија и алтернативи.

Ова го изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски, како реакција на денешната прес-конференција на неговиот колега од СДСМ Емилијан Станковиќ.

- И таа бројка е за почит, но она што вознемирува е фактот дека говорот на Бранко Црвенковски на вчерашниот митинг, во 2010 година, во целост потсетуваше на неговите говори од 2002 година, полни со напади, навреди, без ниту едно предложено решение, и без став за решавање на прашањето за името, рече Бичиклиски.

Според него, митингот на СДСМ служел само како кураж на  членството поради депримираноста која, вели, владее откако Црвенковски е претседател на партиајта, а чии денови во политиката, како што наведе се одбројани.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...