Снег и ветер до петок, од недела потопло

Скопје, 15 февруари 2012 (МИА) - Снег со слаб до умерен интензитет и ветер со брзина и над 70 километри на час, најавува за утре и задутре Управата за хидрометеоролошки работи.

Во текот на ноќта и утре ќе има нови врнежи од снег со умерен интензитет во западните и северните, а со послаб во другите делови на земјава. Утре и во  петок ќе дува умерен, повремено силен северен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзина над 70 километри на час, особено долж Повардарието и во источните краишта.
 
Постепен пораст на дневните температури се најавува за време на викендот и почетокот на наредната  недела, кога се очекува и топење на снежната покривка.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...