Работното време од 8:30 до 16:30 часот

температурите во зелена фаза

Скопје, 18 јули 2012 (МИА) - Владата одлучи од утре да прекине важноста на мерките за заштита од топлотниот бран бидејќи според УХМР од вчера температурите на територијата на Република Македонија се во рамките на зелената фаза која се очекува да продолжи и во следните неколку денови.

Владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев на денешната прес-конференција информираше дека од утре работното време на државните органи, установи и институции ќе биде во законскиот рок во времетраење од 8:30 до 16:30 часот.

- Согласно информациите и препораките на УХМР и здравствените институции, Владата одлучи да ја прекине со важност мерката за забрана на вршење работи на отворено која претходно важеше во периодот од 11 до 17 часот, рече Ѓорѓиев.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...