Сончево време со умерен северозападен ветер

Недела ќе мине во фино, претежно сончево време. Повторно ќе биде ветровито, но со далеку послаб ветер за разлика од сабота, претежно од северозапад.

Минималната температура ќе биде во границите од 8°С до 13°С.

Максимална температура околу 19°С се очекува во северната половина на земјата, а во југозападниот регион околу 18°С. Најтопло ќе биде на југоисток, до 23°С.

Во скопската котлина се очекува претежно сончево време. Во текот на денот ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 11°С, додека максималната вредност на температурата ќе достигне 20°С.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...