Први американски напади со дронови врз џихадисти во Јемен, десетици загинати

Дубаи, 17 октомври 2017 (МИА) - САД извршијаповеќе воздушни удари со дронови врз камп за обука на борци на Исламската држава во Јемен, и во првиот напад загинаа десетици џихадисти.

Дроновите на американската војска испукаа 12 проектили врз позициите на џихадистите во Јакли и Аблу во јужната провинција Бајда.
Во соопштението на Пентагон се вели дека американските сили убиле десетици членови на ИД во еден напад врз кампот, каде што борците биле обучувани за користење на митралези и лансирање на гранати.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Упс, грешка! - рече ежот и се симна од четката.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1531. Папата Клемент VII нареди во португалската...
1538.- Папата Павле III го исклучи од...
1718.- Англија и објави војна на Шпанија.
1749.- Роден е Доменико Чимароза, италијански...