Исчезна јапонски воен хеликоптер

Јапонски воен хелиокоптер со четири членови на екипажот исчезна денеска од радарите во текот на воена вежба над Тихиот Океан, соопшти Министерството за одбрана на Јапонија.
Хеликотерот од типот Блек Хоук исчезнал од радарите додека се наоѓал на 31 километри јужно од градот Хамамацу.

Во соопштението се посочува дека во реонот на Пацификот во кој исчезнал хеликотерот, се пронајдени „некои делови како плутаат во водата“, за кои се претпоставува дека му припаѓаат на леталото.
Според јапонските медиуми, хеликопотерот, што учествува во вежби во кои се симулирале спасувачки операции, најверојатно се урнал во Тихиот Океан.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Млада дама го прашува еден тукушто запознан господин:
- А вие како постанавте толку богат?
- Ах долга е тоа приказна! Почнав со еден шаблон јајца, купен од фарма, го продадов и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1805.- Во Џенова е роден Џузепе Мацини,...
1907.- Во Рим е роден Алберто Моравија,...
1941.- Во раните утрински часови, Хитлерова...
1976.- Во Долниот дом на канадскиот Парламент е...