Јапонската „црна вдовица“ осудена на смрт со бесење

Јапонската милионерка која уби тројца свои партнери за да ги наследи нивните имоти, денеска беше осудена на смртна казна.

Чисако Какехи (70) го доби прекарот „црна вдовица“ поради убивањето на нејзиниот законски сопруг и двајцата љубовници.

Тактиката на Какехи била да стапува во врски со повозрасни мажи, да обезбеди да и препишат имотот и потоа да ги убие користејќи го отровот цијанид.
Полицијата открила траги на цијанид во телата на двајца од тројцата мажи за кои се смета дека Какехи ги убила.

Низ годините, Какехи заработила милионски суми од своите момчиња и сопрузи.

По долго негирање, Какехи во 2013 година призна едно од убиствата, по што денеска Судот во Кјото и изрече казна смрт со бесење.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...