Земјотрес од 5,2 степени на Коста Рика, нема податоци за настрадани

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Коста Рика, долж тихоокеанското крајбрежје на оваа централноамериканска држава.

Засега нема податоци за жртви или предизвикани материјални штета.

Според националната сеизмолошка служба на Коста Рика, земјотресот бил на длабочина од 10 километри и со епицентар во Тихиот Океан на 38 километри западно од брегот на јужната провинција Пунтаренас.

Слаби земјотреси се регистрирани и во централниот дел на земјата, каде што се наоѓа и главниот град Сан Хосе.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто е добро плавуша да седи до тебе кога возиш?
- Можеш во секое време да паркираш на место за инвалиди.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Наместа влажни коловози се бележат на повисоките планински и осојничави места. АМСМ препорачува внимателно...
Верски календар
На денешен ден
1744.- Во Неапол умре Џовани Батиста Вико,...
1793.- Во Париз е гилотиран францускиот крал Луј...
1905.- Роден е францускиот моден креатор...
1919.- Во Даблин, Конгресот на партијата "Шин...