Тојота повлекува 1,6 милиони возила поради проблеми со воздушните перничиња

Јапонскиот автомобилски гигант Тојота повлекува повеќе од 1,6 милиони возила во светот поради проблеми со воздушните перничиња, соопшти компанијата.Најмногу е погодена Европа со 946.000 возила од моделите Авенсис и Корола. Како што соопштија од компанијата Тојота ќе биде заменет системот за активирање на воздушните перничиња.

– Можно е да се дојде до внатрешен краток спој со кој ќе се оштети системот, а во некои случаи може да дојде до деактивирање на воздушните перничиња и системот што овозможува ремените да се блокираат во случај на судир, се вели во соопштението.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...