Трамп: За време на мандатот загубив помеѓу 3 и 5 милијарди долари

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека неговата функција го чини цело богатство, јави Ен-Би-Си. Според него, откако е претседател загубил меѓу три и пет милијарди долари.– Тоа што сум претседател на САД веројатно ме чини меѓу три и пет милијарди долари, рече Трамп.

Тој потенцира дека дел од таа сума се трошела на адвокати бидејќи секој ден некој поднесувал тужба против него.

Според телевизискиот канал, тие тврдења не можат да бидат проверени затоа што претседателот не поднел даночна пријава.

Трамп е првиот претседател на САД кој одбил да поднесе свои даночни пријави. Сепак, според рангирањето на магазинот „Форбс “, вкупната вредност на неговите активи е околу 3,1 милијарди долари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...