Џонсон: Трамп да го замени иранскиот нуклеарен договор со нов

Британскиот премиер Борис Џонсон го повика денеска американскиот претседател Доналд Трамп да го замени иранскиот нуклеарен договор со нов, сопствен документ, со цел да постои гаранција дека таа земја нема да произведе нуклеарно оружје.– Ако треба да го отфрлиме овој, тогаш ајде да го замениме и тоа со нов, Трампов договор, истакна Џонсон, оценувајќи дека тоа би претставувало одличен начин за постигнување напредок.

Тој смета дека Трамп, според сопствените зборови, одлично подготвува договори.

– Ајде да соработуваме и да го замениме постоечкиот со нов договор, подготвен од Трамп, нагласи ЏонсонПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Докторе, што да правам, си ја скршив раката на повеќе места.
- Е па, не одете веќе на тие места!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
117.- Умрел Марко Улпиј Трајан, римски император,...
1786.- Францускиот алпинист Мишел Габриел Пакар...
1815.- Бившиот француски цар Наполеон Бонапарта,...
1908.- Во Солун излегол првиот број на весникот...