Трамп: Ниту една земја не ми помага да победам на изборите

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека ниту една земја не се обидува да му помогне да победи на изборите.Трамп ова го изјави само неколку дена откако високи разузнавачки извори на конгресмените во Претставничкиот дом им кажаа дека Русија се меша во претседателските избори што ќе се оддржат годинава за Трамп да може да освои нов мандат, пренесоа британските меидуми.

-Не сакам помош од ниту една земја и не ми помогнала ниту една земја, рече Трамп пред новинарите на прес конференција во Индија.

Американските претставници, исто така, наведоа дека Русија пласира дезинформации и пропагандна кампања за да му помогне на сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, кој се бори за номинација за претстедателска кандидатура од редовите на демократите за изборите на 3 ноември.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...