Амазон прекинува да прифаќа плаќања со Visa кредитни картички од Британија

Амазон соопшти дека ќе престане да прифаќа Visa кредитни картички издадени во Велика Британија поради спор околу таксите.Гигантот за онлајн трговија објави во соопштение дека кллиентите нема да може да ги користат британските кредитни картички кон американската компанија за да вршат плаќања од 19 јануари, обвинувајќи ги високите такси што ги наплаќа Visa за обработка на трансакциите.

Сепак, купувачите ќе можат да користат Visa дебитните картички и други кредитни картички, вклучувајќи ги Mastercard и American Express. Во соопштението се сугерира дека кредитните картички Visa издадени во други земји ќе продолжат да се прифаќаат.

Visa изрази силно разочарување што Амазон се заканува да го ограничи изборот на потрошувачите во иднина.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на лицата со хендикеп
1368.- Роден е францускиот крал Шарл VI, кој до...
1800.- Во Врба, кај Блед, е роден Франце...
1808.- Мадрид се предаде на воените сили на...