Од јануари сите патници ќе можат да влезат во САД само ако се целосно вакцинирани

Од 22 јануари, САД ќе бараат сите патници кои влегуваат во земјата, а чие патување се карактеризира како исклучително важно, да бидат целосно вакцинирани против коронавирусот. Тоа е барање на американскиот претседател Џо Бајден кое се разгледува и треба да биде објавено наскоро.САД овој месец воведоа барање за целосна вакцинација на сите поединци кои пристигнуваат во земјата како туристи.

Одлуките ќе важат и за сите лица кои влегуваат во земјата со траект, изјави анонимен претставник на Белата куќа.

Мерката се однесува на оние луѓе кои не се американски државјани. Секој што има американско државјанство или постојан престој во таа земја може да влезе без разлика дали е вакциниран или не, но ќе биде подложен на тестирање.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што е сличноста помеѓу Бураго количка и женски гради?
- И двете се наменети за деца, ама најчесто татковците си играат со нив.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1154.- Николас Брекспир, е првиот и единствен...
1547. - Во Севилја умре Херман Кортес, шпански...
1567. - Во Кремона е роден Клаудио Монтеверди,...
1642. - Умре Арман Жан ди Плеси Ришелје,...