Медведев: Западот сака да ја уништи Русија

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија Дмитриј Медведев денеска изјави дека руската војна во Украина „постигнува мир според условите на Москва“ и дека Западот има за цел да ја уништи Русија.-Русија спроведува специјална воена операција во Украина и постигнува мир според нашите услови, рече тој, пренесе Би-би-си.

Медведев тврди дека војната во Грузија во 2008 година, проширувањето на воената алијанса на НАТО на запад и војната во Украина се дел од обидот на САД и нивните сојузници да ја уништат Русија.

-Целта е иста, да се уништи Русија, нагласи Медвдев.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...