Индиските спасувачи почнаа да копаат рачно за да стигнат до заробените работници во тунел во Индија

Индиските спасувачи денеска почнаа рачно да копаат за да стигнат до 41 работник заробени по уривањето на тунелот.

Властите во Индија се надеваат дека тоа е последната фаза од спасувањето.

Работниците две недели се заробени во тунелот на северот од земјава, од 12 ноември, кога од лизгање на земјиштето дојде до уривање на дел од тунелот долг 4,5 километри што го градеа.

Надлежните велат дека се подготвени за секакви предизвици за време на ископувањето.

Досега спасувачите ископале околу 46 метри и вметнале цевки низ кои луѓето треба да излезат.

Од пречките на тој планински терен, машината за дупчење се расипуваше неколку пати. Тие работеа цела ноќ за да ја извадат од цевката за да може да започне рачното копање.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...