Ќе се борам до последен здив

Рабат, 7 јуни 2011 (МИА) - Либискиот лидер Моамер Гадафи се заколна денеска дека ќе се бори до крај.

Тој тоа го изјави во аудио снимка, објавена во живо на либиската телевизија, откако НАТО ги зајакна денеска воздушните напади врз Триполи.

- Немаме друг избор. Ние ќе останеме во земјата живи или мртви, истакна Гадафи, повикувајќи ги своите поддржувачи да се соберат пред претседателската резиденција Баб ал Азизија, која денеска беше неколку пати нападната од Алијансата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
една баба оди на лекар.Кога докторот ја прашува што е проблемот таа му вели дека многу прди, прдежите не се слушаат но многу смрдат.Докторот и дава лекови и и вели да се врати на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1685.- Лондон го зафати голема епидемија на чума...
1939.- Советските единици врз основа на...
1943.- Во селото Подвис, кичевско почна да...
1961.- Со основано сомнение дека е жртва на...