Супер-јахта инспирирана од спортските автомобили

По нивната прва соработка во 2017-та, Rossinavi и Pininfarina повторно се здружија и ја креираа Super Sport 65 јахтата, чиј дизајн е испириран од формите на познатите автомобили со високи перформанси на Pininfarina, алудирајќи и на спортските и на луксузните способности на овие бродови.

Направена целосно од алуминиум, Rossinavi х Pininfarina Super Sport 65 јахтата е долга 65.50 метри, а динамичниот и елегантен дизајн на екстериерот има елементи на Maserati Gran Turismo.

Супер-јахтата е изработена за луксузност и комфор. Внатре, ентериерите се карактеризираат со широки отворени простори, кои вклучуваат 6 кабини во кои можат да се сместат најмалку 12 гости, како и 7 кабини за екипажот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби