Испуштила џекпот од 200 милиони евра зашто не го уплатила ливчето

Момче и девојче од Велика Британија ја пропуштија шансата да земат близу 200 милиони евра на џекпот на „Евромилиони“, бидејќи се паднале бројките што редовно ги играат, но овојпат тие двајца не го уплатиле добитниот лоз. Причината била – немало доволно пари на нејзината платежна картичка.– Си помислив: „Господе, ги добивме парите!” Ги повикав Лиам и мајка ми – не можеа да поверуваат дека ја добивме главната награда. Се јавив на лотарија, но оттаму ми рекоа дека немам средства на сметката и исплатата не минала. Во еден миг, бев на врвот на светот, а потоа – шок. Лиам беше дури и понервозен од мене, рече Рејчел Кенеди, инаку студентка на Универзитетот на Брајтон.

Таа и Лиам Мекрохан (21) од Хертфордшир (Англија), пет недели по ред играат лото со овие броеви 6, 12, 22, 29, 33, 6 и 11. Студентите биле „апсолутно скршени“ кога сфатиле дека нивните броеви излегле, но тие претходно не ги уплатиле како ливче.

Инаку, кредитната картичка на Рејчел била наместена автоматски да уплати пари за лотаријата, но токму тогаш немало доволно парични средства и исплатата не минала.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби