ВИДЕО: 20 минутен интензивен тренинг со Џеј Ло и Алекс Родригез

Латино дивата, Џенифер Лопез (50) е позната по тоа што има специфичен режим на исхрана со кој го одржува своето тело во топ форма. Но, покрај исхраната, таа и редовно вежба заедно со својот свршеник Алекс Родригез.Родригез на својот YouTube канал сподели како изгледа кога тој, Џеј Ло и децата имаат 20 минутен тренинг во домот.

Вежбите вклучуваат трчање, кревање тегови, правење склекови и планк. Доколку сакате да го стегнете телото, овие вежби сигурно ќе ви помогнат во тоа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби