Никол Кидман проговори за лошите последици од улогите во психолошки трилери

Никол Кидман во новото интервју за интернет-емисијата „ВТФ“, говори за тоа како последните две нејзини улоги во психолошките трилери „Големите мали лаги“ (Big Little Lies) и „Слом“ (The Undoing) ѝ влијаеле на психофизичкото здравје.Таа вели дека кај тие две улоги конкретно, таа „се стопила“ со ликот, во одредена смисла.

– Дури, на снимањето на „Слом“, ми се случи, како – одеднаш да сум „тука“… Имаше некаква вознемиреност во врска со мојот карактер, како да ми беше непријатно со тоа која сум, вели Кидман.

„Слом“ е мини серија од шест епизоди. Во неа, австралиската актерка го толкува ликот на сопруга на обвинет за убиство.

– Зедов една недела слободна, бидејќи вашиот „имунолошки систем“ не ја знае за разликата меѓу глумата и реалноста…, додаде таа.

Следниот филм каде што Никол Кидман ќе глуми, е историската драма „Човекот од север“ (The Northman).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби