Вил Смит размислува да се кандидира за претседател на САД

Актерот Вил Смит во последото свое инервју, изјави дека размислува да се кандидира за претседател на САД, во одреден миг од својот живот.



Иако е успешен актер, со бројни холивудски наслови, можеби би сакал да се сврти кон политиката, како што тоа го направи раперот Каније Вест во 2020 година. Односно, и Вил Смит не ја исклучува можноста за тоа. Прашан – дали размислува да се „пресели“ во Белата куќа, актерот се насмеа…

– Ќе почекам прво да ја исчистат, а потоа ќе почнам да размислувам за тоа, рече Смит.

Тој се смета себеси за човек кој има силен став, оптимист, полн надеж и разбирање за луѓето и верува во хармонија.

– Се обидувам да направам сѐ што е во моја моќ, дали како уметник или во „плитката арена“, да се постигне тоа, рече тој.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби