Жизел Бундшен споредена со „Сатанска вештерка“

Манекенката Жизел Бундшен е обвинета за сатанизам откако неодамна на насловната страница на „Вог Италија“, се појави со поза за којашто некои веруваат дека го претставува ѓаволот. Имено, критикувачите најдоа поврзаност меѓу поставеноста на супермоделот со ликот на Бафомет - еретичко-сатанско суштество од историските записи за Инквизицијата од 14. век.-Забележете ја сличноста на положбата на нејзините раце, со линиите на буквите О и Г, облеката и боите на сатанска свештеничка - сѐ потсеќа на Бафомет“, „Зошто наеднаш црвената боја стана толку тренди?“, „Сатанската вештерка“, „Oд кога популарната естетика околу славните стана сатанска?“ - се само дел од коментарите на Твитер.

Имено, Жизел позираше за „Вог“ во црвен фустан на „Валентино“. Косата ѝ е сокриена под „залижаната“ црвена куса перика, со многу шминка и целосно избледен тен. На усните има црвен кармин, додека очите ѝ се украсени со црна сенка, а пак лицето ѝ е украсено со дијамантски обетки... Сè тоа го прави целиот нејзин изглед - доста „мистичен“.

Изгледот на Жизел го дизајнираше стилистот Иб Камара, кој е и главен уредник на списанието „Dazedж”. Инаку, манекенката досега била на дури 142 насловници на „Вог“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби