Вардар домаќин на АПОЕЛ

Македонскиот фудбалски првак Вардар вечер од 20 часот на „Филип Втори“ во Скопје ќе го пречека АПОЕЛ од Кипар во еден од деветте реванш-натпревари во 2.коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Се очекува најголемиот македонски стадион да биде исполнет што би требало да е мотив повеќе за „црвено-црните“ да остварат позитивен резултат.- Не треба полниот стадион да биде притисок за нас, туку напротив, треба да даде мотиви плус. Притисок секогаш има кога се носи дресот на Вардар, па дури и на првенствените мечеви. И во македонското првенство се чувствува притисок, а да не зборуваме пред вакви големи натпреври како во Лигата на шампионите. Полн стадион треба да биде дополнителен мотив, а притисок ќе се чувствува. Особено оној притисок пред стартот на мечот. Велат дека тој притисок недостасува кога еден фудбалер ќе престане да игра фудбал, изјави Никола Глигоров кој смета дека шансите за поминување во следната фаза се 50:50.Двојките за другите денешни средби се:

Дила Гори – Партизан (0:1 прв натпревар),

Пјуник – Молде (0:5),

Милсами Орхеи – Лудогорец (1:0),

Хелсинки – Вентспилс (3:1),

Макаби Тел Авив – Хибернијанс (1:2),

Линколн – Митјиланд (0:1),

Жалгирис – Малме (0:0) иПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
една баба оди на лекар.Кога докторот ја прашува што е проблемот таа му вели дека многу прди, прдежите не се слушаат но многу смрдат.Докторот и дава лекови и и вели да се врати на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1685.- Лондон го зафати голема епидемија на чума...
1939.- Советските единици врз основа на...
1943.- Во селото Подвис, кичевско почна да...
1961.- Со основано сомнение дека е жртва на...