Пачовски: Понатаму оди поискусниот тим

Најдобриот фудбалер на двомечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу Вардар и АПОЕЛ, голманот Томе Пачовски рече дека во следната рунда се пласира поискусната, но не подобрата екипа.- Одигравме уште еден тежок натпревар против силен противник како што е АПОЕЛ. На реваншот и ние создадовме неколку шанси и доколку некоја од нив успеевме да реализираме и први да поведеме, тогаш ќе беше многу поразлично. Можеби нивниот гол беше од „офсајд“, ама што е тука е. Кога го примивме голот беше веќе потешко да се игра. На крајот како клучно се покажа нивното искуство и голем број одиграни вакви натпревари. Ние ќе чекаме друга шанса, истакна чуварот на мрежата на „црвено-црните“.

Вардар синоќа на Арена „Филип Втори“ одигра 1:1 против шампионот на Кипар АПОЕЛ и по 0:0 на дуелот во Никозија, Кипраните одат во 3.коло од квалификациите за ЛШ поради голот постигнат на гостински терен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
една баба оди на лекар.Кога докторот ја прашува што е проблемот таа му вели дека многу прди, прдежите не се слушаат но многу смрдат.Докторот и дава лекови и и вели да се врати на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1685.- Лондон го зафати голема епидемија на чума...
1939.- Советските единици врз основа на...
1943.- Во селото Подвис, кичевско почна да...
1961.- Со основано сомнение дека е жртва на...