Реал го изедначи рекордот на Барселона

Реал Мадрид синоќа го победи Еспањол во Барселона со 2:0 и го стигна рекордот на Барселона од 16 последователни победи во Примера кои Каталонците го остварија под водство на Пеп Гвардиола сезоната 2010/11.

Стрелци на головите за „кралскиот клуб“ беа Хамес Родригез и Карим Бензема.Резултати на другите осум завршени натпревари од четвртата рунда во Примера:

Бетис – Гранада 2:2,

Леганес – Барселона 1:5,

Атлетико Мадрид – Спортинг Хихон 5:0,

Еибар – Севиља 1:1,Лас Палмас – Малага 1:0,

Осасуна – Селта Виго 0:0,

Атлетик Билбао – Валенсија 2:1,

Виљареал – Реал Сосиедад 2:1.

Последниот дуел од оваа рунда е закажан за вечер меѓу Алавес и Ла Коруња.

Табела: Реал Мадрид 12 бодови, Барселона 9, Лас Палмас 9, Атлетико Мадрид 8, Севиља 8, Виљареал 8,...Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...