Дербито Барселона – Атлетико Мадрид заврши без победник

Дерби натпреварот на 5.коло од Примера што синоќа се одигра на „Камп Ноу“ меѓу Барселона и Атлетико Мадрид заврши без победник 1:1.

Барселона поведе со голот на Иван Ракитиќ во 41.минута, а изедначи Анхел Кореа во 61.минута. Две минути пред изедначувањето поради поверда играта ја напушти Лионел Меси.Претходно нерешено 1:1 на домашен терен одигра и Реал Мадрид со Виљареал.

Резултати на натпреварите од 5.коло:

Барселона – Атлетико Мадрид 1:1,

Реал Мадрид – Виљареал 1:1,

Селта – Хихон 2:1,

Гранада – Атлетик Билбао 1:2,

Реал Сосиедад – Лас Палмас 4:1,

Севиља – Бетис 1:0,

Малага – Еибар 2:1.

Вечерва се играат три натпревари:

Депортиво Ла Коруња – Леганес,

Осасуна – Еспањол и

Валенсија – Алавез.

Табела: Реал Мадрид 13 бодови, Севиља 11, Барселона 10, Атлетико Мадрид 9, Лас Палмас 9, Виљареал 9, Атлетик Билбао 9,...Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...