Прва победа и бодови за Валенсија сезонава во Примера

Екипата на Валенсија синоќа во рамките на последниот натпревар од 5. коло постигна победа од 2:1 над Алавес и со тоа ги освои првите три бодови сезонава.

Победничкиот гол во 88.минута го постигна Даниел Парехо од пенал. На другите два дуела одиграни синоќа победија гостите Еспањол и Леганес со идентичен резултат 1:2.Резултати на натпреварите од 5.коло: Валенсија – Алавес 2:1, Осасуна – Еспањол 1:2, Депортиво – Леганес 1:2, Барселона – Атлетико Мадрид 1:1, Гранада – Атлетик Билбао 1:2, Реал Сосиедад – Лас Палмас 4:1, Селта – Хихон 2:1, Реал Мадрид – Виљареал 1:1, Севиља – Бетис 1:0 и Малага – Еибар 2:1.

Вечерва се игра првиот натпревар од 6. коло меѓу Бетис и Малага.

Табела: Реал Мадрид 13 бодови, Севиља 11, Барселона 10, Атлетико Мадрид 9, Лас Палмас 9, Виљареал 9, Атлетик Билбао 9,...Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...