Само бод за Реал на гостувањето кај Лас Палмас

Екипата на Реал Мадрид не ја оправда улогата на фаворит во дуелот против составот на Лас Палмас.

„Кралевите“ од гостувањето кај Лас Палмас се враќаат со само еден освоен бод откако на синоќешната средба од 6.коло во шпанската Примера одиграа нерешено 2:2, иако на двапати Реал имаше предност.Тоа го искористија екипите на Барселона и Атлетик Билбао кои сега се доближија на бод, односно два зад лидерот Реал. Вчера Барселона славеше убедлива победа на гостувањето кај Спортинг Хихон со 5:0, додека Атлетик Билбао со 2:0 ја победи Севиља.

Денеска ќе играат: Леганес – Валенсија, Атлетико Мадрид - Депортиво Ла Коруња, Виљареал – Осасуна и Еспањол - Селта Виго.

Колото ќе биде комплетирано во понеделник со средбата Алавез – Гранада.

Табела: Реал Мадрид 14 бодови, Барселона 13, Атлетик Билбао 12, Севиља 11, Лас Палмас 10, Еибар 10, Атлетико Мадрид 9 (-1 натпревар помалку), Виљареал 9 (-1) ...Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Барам убава, паметна, шармантна девојка со автомобил. Пожелна слика од автомобилот.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2020 година започна законската обврска за задолжително поседување на...
Верски календар
На денешен ден
1459.- Роден е холандскиот свештеник Адријан...
1810.- Роден е италијанскиот свештеник Винченцо...
1817.- Роден е унгарскиот писател Јанош Арањ,...
1824.- Во Литомишл е роден Беджик Сметана, чешки...