Челзи сака да го купи Бензема

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема би можел да стане играч на Челзи, објавија британските медиуми.Според „Мирор“ тренерот на премиерлигашот од Лондон, Маурицио Сари би сакал да го зајакне нападот на тимот. Тој верува дека на Челзи му треба нов напаѓач.

Претходно беше објавено дека Французинот може да го напушти Реал. Ако се реализира овој трансфер, англискиот тим може да го напушти Алваро Мората, кого Севиља сака да ја изнајми.

Во тековната сезона, Бензема одигра 28 натпревари за Реал Мадрид и постигна 12 гола со шест асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...