Касано: Мурињо е завршен како тренер

Поранешниот италијански фудбалер Антонио Касано остро го критикуваше Жозе Мурињо. Португалскиот тренер останува невработен откако во јануари доби отказ од Рома.

- Мурињо е целосно завршен како тренер. Тој веќе не е во состојба да тренира, го прави истото што го правеше пред 10 години. Во Рома не го пушти Паредес и го претпочита Бове наместо Пелегрини. Де Роси и даде на Рома верба дека тие се силен тим и врши извонредна работа. Докажа дека Рома има квалитет, изјави касано кој во својата кариера има играно за „Римската волчица“, Реал Мадрид, а беше и италијански репрезентативец.

По доаѓањето на Де Роси на тренерската позиција во Рома, тимот игра како препороден и од средината на табелата се проби во горниот дел. Сега е на чекор од позициите кои носат учество во Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...