Баерн и Зидан се блиску до договор

Прославениот француски репрезентативец Зинедин Зидан би можел наскоро да се врати на тренерската клупа како предводник на германскиот гигант Баерн Минхен, пренесуваат денеска шпанските медиуми.



Според весникот „Мундо Депортиво“, зделката сè уште не е официјално склучена бидејќи францускиот тренер бара од баварскиот клуб да му вети засилувања за следната сезона, особено во дефанзивниот дел на тимот. Сепак, наводно двете страни се блиску до конечен договор..

Зидан ја почна својата тренерска кариера во Б тимот на Реал, каде што ја заврши фудбалската кариера во 2006 година. Од 2016 до 2018 година, Зидан го предводеше Реал до три титули во Лига на шампиони по ред, а на клупата на мадридскиот клуб се врати од 2019 до 2021 година, освојувајќи уште едно шпанско првенство, по титулата која ја освои во 2017 година.

Баерн следната сезона ќе има нов тренер, откако сегашниот стратег Томас Тухел потврди дека летово го напушта клубот од Минхен.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...