Победата над Барселона нема да ја промени одлуката на Мбапе

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе одговори на прашањето дали пласманот во полуфиналето на Лигата на шампионите ќе влијае на неговата одлука за иднината.

- Не, нема да влијае. Горд сум што го носам дресот на ПСЖ бидејќи сум Парижанец. Сонувам да ја освојам Лигата на шампионите со ПСЖ. Ќе се обидеме да одиме на „Вембли“, го цитира Мбапе новинарот Фабрицио Романо.

ПСЖ синоќа ја совлада Барселона (4:1) во реваншот од 1/4 финалето на Лигата на шампионите и се пласираше во полуфиналето на турнирот (6:4 по два меча).

Во полуфиналето избраниците на Луис Енрике ќе се сретнат со Борусија Дортмунд.

Договорот на Мбапе со ПСЖ истекува на крајот од сезоната. Претходно медиумите објавија дека 25-годишниот Французин ќе го напушти францускиот клуб и ќе премине во Реал Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...