Швајнштајгер верува дека Баерн може да стигне до трофејот во Лигата на шампионите

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Бастијан Швајнштајгер смета дека Баварците имаат квалитет да ја освојат Лигата на шампионите.Баерн во осминафиналето ќе се сретне со Ливерпул

-Според мое мислење тимот не е најдобриот од почеток на сезоната. Но, кога го споредувам Баерн со другите европски тимови, сепак верувам дека ќе можат да стигнат до финалето на Лигата на шампионите и да го освојат трофејот. Ќе видиме што ќе се случи во првиот од двата дуела со Ливерпул. Јас му давам шанса на мојот поранешен клуб, бидејќи имаат фудбалери кои знаат добро да ја контролираат играта, изјави Швајнштајгер кој оваа сезона игра за Чикаго.

Натпреварите од осминафиналната пресметка меѓу Баерн и Ливерпул ќе се одржат на 19 февруари и 13 март.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...