Кутињо се повреди и е неизвесен за финалето на шпанскиот куп

Фудбалерот на Барселона од Филипе Кутињо ја повреди левата нога во натпреварот од 37. коло на шампионатот на Шпанија против Хетафе (2:0).Според првичните прогнози, играчот од средниот ред ќе паузира десетина дена.

Така, Кутињо е неизвесен за финалето на шпанскиот куп против Валенсија, што е закажано за 25 мај.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Две плавуши седат на концерт на пијано.
- Ова да не е Шопен?
- Не сум сигурна, чекај нека се сврти!

* * *
Две плавуши прават муабет за култура.
- Си го гледала оној филмот...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
Ден на солунските браќа Кирил и Методиј.
Православната црква во 11-от век, во чест на...
1543.- Во Фромборг, во Полска, умре Никола...
1905.- Роден е Михаил Шолохов, еден од...