Гвардиола: Клоп е неверојатен противник со кого треба да се борите до крај

Тренерот на Манчестер Сити, Гвардиола, кој е прогласен за најдобар тренер оваа сезона во Премиер лигата, упати пофални зборови за неговиот соперник од Ливерпул, Јирген Клоп.– За мене е голема чест да ја добијам оваа награда. Сакам да го споделам овој успех со моите играчи, бидејќи тие се творци на сè. Со моите соработници заедно се боревме против сите тренери во Премиер лигата, особено Јирген Клоп. Тоj е неверојатен противник со кого треба да се борите до крај. Беше убаво да се игра против сите нив. Се надевам, повторно ќе учествувам во големите битки следната сезона, изјави Гвардиола.

Под водство на шпанскиот стручњак, Манчестер сити го освои шампионскиот трофеј во Англија веќе втора година по ред.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...