Меси ги разбесни Каталонците, по добиеното признание

Лионел Меси го доби најголемото признание на Владата на Каталонија, Крстот на Свети Јуриј, кое се доделува од 1981 година.Сепак, Меси со своето однесување на гала вечерата го разбесни истото каталонско друштво.

Имено, додека сите присутни во салата и на подиумот ја искористиле приликата за да го изразат својот патриотизам па почнале да скандираат „слобода за политичките затвореници“, и да ракоплескаат, единствено Аргентинецот не го направил тоа, а неговиот бојкот беше очигледен.

Признанието за спортски достигнувања, хуманитарна работа и придонес во каталонското општество, на најдобриот фудбалер во светот, му ја предаде каталонскиот претседател Куим Тора.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Влегува пијаница во кафана и порачува ракија. Шанкерот го гледа пијан и го откачува:
- Искачај надвор, не служиме пијаници.
Поминуваат 10 минути пијаницата се враќа и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...