Погба мора да се дистанцира од шпекулациите и да се посвети на Јунајтед

Фудбалерот Пол Погба треба да се дистанцира од шпекулациите за неговото заминување и да се фокусира на пред сезонските подготовки на Манчестер Јунајтед, изјави клупската легенда Брајан Робсон.Тој зборуваше за „Скај Спортс“ по интервјуто на Мино Рајола, кој изјави за „Тајмс“ дека 26-годишниот фудбалер сака трансфер.

– Медиумите шпекулираат често за иднината на Пол. Тој е фудбалер од висока класа. Кога играш за Јунајтед, ти имаш договор со клубот и треба да даваш се за него, за тимот и за навивачите. Треба да се подготвиш на најдобар начин, а од тренинзите гледам дека Пол го прави токму тоа. Тој мора да го прави она, што се бара од него, рече тој.

Погба се приклучи на Јунајтед со рекорден трансфер од Јувентус во 2016 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе и Гоце се враќаат дома од кафана, ама одлучуваат да одат по краткиот пат, преку гробишта. Само што влегле на гробишта, слушаат тие силно удирање. Се преплашуваат и двајцата,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1807.- Во Ница, е роден Џузепе Гарибалди,...
1826.- Умре Томас Џеферсон, трет претседател на...
1884.- Во знак на сеќавање на раѓањето на САД на...
1934.- Во Париз умре Марија Кири-Склодовска,...