Роналдо се враќа во Мадрид

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо ќе биде во фокусот на медиумите во понеделник, кога ќе се појави на настан во Мадрид за прв пат по заминувањето од Реал Мадрид.Пред една година, Португалецот го замени „кралскиот“ клуб со Јувентус и разочарале безброј „бели“ обожаватели. На 29 јули, напаѓачот ќе ја добие наградата „Марка Легенда“, која се дава за извонредни заслуги во областа на спортот.

Од 1997 година наваму најпопуларниот шпански весник „Марка“ удостоил со ова признание великани како Мајкл Џордан, Рафаел Надал, Мохамед Али, Усаин Болт, Лионел Меси, Мајкл Фелпс, Михаел Шумахер и Диего Марадона.

Роналдо стана првиот фудбалер со титули во Премиер лигата, Ла Лига и Серија „А“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...