Мурињо кон Челзи: Имате само еден проблем

Поранешниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо, зборуваше за тимот, откако даде совет на новиот ментор, легендата Френк Лампард.Според Португалецот, лондонските „сини“ не треба да купуваат нови играчи затоа што имаат многу квалитетни играчи на позајмица. Жозе, исто така, истакна дека единствениот проблем со кој треба да се справат на „Стемфорд Бриџ“ е недостигот на Еден Азар.

– Секој тренер сака да користи кадри на академијата. Челзи е посебен клуб во овој поглед. На пример – на Челси му треба централен дефанзивец – Курт Зума. Нема потреба да троши, ниту да купува. Тој играше доволно во Англија, се натпреваруваше и за репрезентацијата на Франција. Тој е ваш играч, под кирија е, каде ќе најдете подобра опција? Сакате нов напаѓач – Тами Абрахам. Тој исто така е на заем. Вратете го, не купувајте, рече Мурињо.

Тој додаде дека ова ги решава проблемите на Челси со привлекување нови играчи.

Според Португалецот, сепак, останува еден проблем, а тоа е недостигот на големата ѕвезда – Еден Азар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...